Anadolu Yakası'nın En Büyük Teknoparkı Kuruluyor PDF Yazdır e-Posta
Haberci tarafından yazıldı.   

Anadolu Yakası'nın En Büyük Teknoparkı Kuruluyor

Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi öncülüğünde İstanbul Anadolu Yakası’ının en büyük teknoparkı kuruluyor.

Kurulacak olan teknopark kapsamında, teknolojik bilginin üretilmesi, üretilen bilginin ticarileştirilmesi, üründe ve üretim yöntemlerinde ürün kalitesi ve standartların yükseltilmesi, verimliliği artıracak ve üretim maliyetlerini düşürecek yeniliklerin geliştirilmesi, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojilere uyumunun sağlanması ve araştırmacılara iş imkânlarının sağlanması gibi hedeflerin uygulama sahasına konması öngörülüyor.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü İhsan Karaman, Üsküdar Belediyesi Başkanı Hilmi TÜRKMEN’i ziyareti ve proje protokolünün imzalanması sırasında, Teknopark projesine yer tahsisinin Bakanlar Kurulu’nun onayıyla belirleneceğini ifade etti. Karaman, bu teknoparkın Türkiye’nin gelişimine önemli katkılar sunacağına dikkat çekti.

Özellikle mühendislikle tıbbın kesiştiği alanlara öncelik verileceğini belirten Karaman, Türkiye’nin gelişmeye ihtiyacı olan Biomedical alanına ağırlık verileceğini vurguladı.

Üsküdar Belediyesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi öncülüğündeki teknopark projesine; MÜSİAD, TÜBİTAK, Ümraniye Belediyesi, Albaraka Türk Katılım A.Ş. ve Tuzla Belediyesi de destek veren kurumlar arasında yer alıyor.

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com