Gaziosmanpaşa Kaymakam’ı Yaşar Karadeniz 10 Kasım Mesajı Yayınladı PDF Yazdır e-Posta
Haber Okunma Sayisi: 1307
Haberci tarafından yazıldı.   
Salı, 10 Kasım 2015 14:14

Gaziosmanpaşa Kaymakam’ı Yaşar Karadeniz 10 Kasım Mesajı Yayınladı

 

Kaymakam Yaşar Karadeniz, Yayınladığı Mesajında Şu İfadeleri Kullandı;

 

10 Kasımların, Atatürk’ü yad etmekle birlikte, onun hayatının, eserinin, milletimizle birlikte verdiği onurlu mücadelenin, Türkiye’nin ufkunu açan vizyonunun daha iyi anlaşılması açısından büyük önem taşıdığı kanaatindeyim.

 

Ülkelerin mukadderatını etkileyen liderler, şartların yarattığı bir ortam içinde tarih sahnesine çıkarlar ve kendi kişilikleri, yetenekleri ve güçleri ile toplumlara yön verirler.

 

Tarihimizin olağanüstü şartlarının yaşandığı bir dönemde, kararlılığı, engin bilgisi, dehası, üstün kişiliği, cesaretiyle milletimize liderlik yapan Ulu Önder Atatürk, Dünya tarihine damgasını vurmuş, insanlığın takdirini kazanmış bir liderdir.

 

Atatürk, çaresizliğin, yoksulluğun, ümitsizliğin asla bir kader olmadığına inanmış, girdiği zor ve imkansız gibi görünen yolda aziz milletimize güvenmiştir. “Türk milletinin onurlu ve şerefli bir millet olarak yaşaması” Atatürk’ün hayatı boyunca en önemli hedefi olmuştur.

 

Milletimiz ve kahraman Ordumuzla birlikte yürüttüğü istiklal mücadelesi, vatan topraklarının kurtulmasını ve Cumhuriyet’in kurulmasını sağlarken, öncülük ettiği reformlar, özgürlüklerin önünü açmış, modern bir devlet ve toplum yapısına ulaşılmasını mümkün kılmıştır.

 

Diğer taraftan “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” şiarıyla, Türkiye’nin çevresinde bir barış kuşağı, sağlam dostluk ve komşuluk ilişkileri oluşturulması, ülkemizin başlattığı topyekûn kalkınma seferberliğine de ivme kazandırmıştır.

 

Aziz milletimiz Atatürk’ün ebediyete intikalinin ardından da, bıraktığı mirası korumak, yaşatmak, Türkiye’yi geliştirmek ve dünya devletleri arasında layık olduğu yere taşımak için üstün bir gayretle çalışmaktadır ve çalışmaya devam edecektir.

 

Cumhuriyet’in kurucu felsefesi, bugün ve gelecekte daha büyük hamlelerin yapılması konusundaki en önemli dayanağımız olacaktır.

 

Toplumların önünü açan büyük liderlere yapılacak en anlamlı törenler, onların hayal ettikleri yapının gerçekleşmiş olduğunu bu vesile ile ifade edebilmektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Haber: Göksel Güven

 


 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com