Gerçek Mutluluğu Yakalamak İçin, Diğer İnsanları Mutlu Edin PDF Yazdır e-Posta
Haber Okunma Sayisi: 1214
Haberci tarafından yazıldı.   
Pazartesi, 21 Eylül 2015 14:06

Gerçek Mutluluğu Yakalamak İçin, Diğer İnsanları Mutlu Edin

 

Bayrampaşa Kızılay Şubesi Başkanlığı engelli kimsesiz ve bakıma muhtaç çocuklar adına çalışmalarda bulundu.

 

Bayrampaşa Kızılay Şube’sinin genç başkanı Okan AYSU, yüreğiyle ürettiği projeler ile engelli kimsesiz bakıma muhtaç çocuklar adına gerçekleştirdiği çalışmalar ile büyük başarılara imza atıyor.

 

Başkan Okan Aysu çalışmalarını şu sözlerle ifade ediyor;

 

Öğretmenlik mesleğini yapıyorsam sebebi çocuklardır. Onlara bir şeyler anlatmanın, onlarla bir şeyler yapmanın, mutlu olduklarını görmenin tarifi yok. Saf temiz yürekler. Ne verirseniz onu alırlar. Kendinizi ne kadar sevdirirseniz o kadar çok sizi hayatlarında rol model olarak görürler. Siz çocuklara yardımlaşmayı ve paylaşmayı öğretirseniz kendisine ve çevresine faydalı bir birey yetiştirmiş olursunuz. Hiçbir anne çocuğunun öldüğünü görmek istemez ama engelli annesi çocuğundan önce ölmek istemez. Neden biliyormusunuz? Çünkü ben ölürsem evladıma kim bakacak korkusuyla yaşar. Engelli bir şekilde yaşamak zordur. O yüzden Engelli kardeşlerim için ayrı bir sayfa açmak isterim çünkü Ülke olarak maalesef bir engelliye nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyoruz.

 

Bir engelli, herhangi bir cafe de rahatsız edici bakışlara maruz kalıyorsa, engelli biri dilenci zannediliyorsa ya da yardıma muhtaç bir engelli görmemezlikten geliniyorsa çok eksiğimiz var demektir. Üzülerek söylüyorum ki bunların hepsini yaşadık. O yüzden biz de farkındalık yaratabilmek ve engellilerin sesi olabilmek için engelli komisyonu oluşturduk.

 


 

Diğer kurumlarla ortak projeler üretip etkinlikler yapıyoruz. Emniyet ile yapılan “engelli hakları eğitimleri”, müftülük ile yapılan “engellinin islamda ki yeri ve kuran dersleri”, itfaiye amirliği ile yapılan “yangında bir engelli nasıl en az zararla kurtulur eğitim ve tatbikatı” gezi, piknik organizasyonları ziyaretler bunlar ilk aklıma gelenler.

 

Mutlu olmak istiyorsanız diğer insanları mutlu edin. Kimi zaman küçük bir tebessüm büyük bir mutluluğu getirir. Gözyaşlarınız da mutluluktan olsun inşallah.

 

Bu vesileyle öncelikle tüm çocuklarımızın, okurlarımızın ve sizlerin bayramını kutlarım. Sağlıklı huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini dilerim.

 

Okan Aysu kimdir?

 

1986 istanbul doğumlu, baba karadeniz, anne balkan kökenli bir ailenin çocuğu olan Başkan Okan Aysu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Bilgisayar Bölümünü daha sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdi. Şu an İstanbul üniversitesi sosyoloji bölümüne devam ederek, 2 yıl devlet okullarında bilgisayar öğretmenliği yaptıktan sonra 6 yıldır Belediye bünyesinde ki Bilgi evlerinde hem idarecilik hem öğretmenlik yapmaktadır.

 

Haber: Göksel Güven

 


 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com