Gaziosmanpaşa Hastanesi'nden Makedonya'ya Eğitim… PDF Yazdır e-Posta
Haber Okunma Sayisi: 1562
Haberci tarafından yazıldı.   
Perşembe, 04 Eylül 2014 19:16

Gaziosmanpaşa Hastanesi'nden Makedonya'ya Eğitim…

 

Makedonya’dan Türkiye’ye El Cerrahisi ve Mikrocerrahi eğitimi almak için gelen Dr. Sinolichka Djambazova, 9 aydan sonra ülkesine dönüyor.

 

Makedonya’da, üniversite hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Sinolichka Djambazova, Özel Gaziosmanpaşa Hastanesinde, Doç. Dr. İ. Bülent Özçelik ve Op. Dr. Berkan Mersa’dan El Cerrahisi ve Mikrocerahi konusunda 9 aylık bir eğitim aldı.

 

Doç. Dr. İ. Bülent Özçelik, kendisinin 1995 yılından beri el cerrahisi ile ilgilendiğini, aylık 100-150 arası operasyon gerçekleştirdiklerini, her türlü el cerrahisi vakalarının Gaziosmanpaşa Hastanesinde yapıldığını söyledi.

 


 

El cerrahisi konusunda yapılan ameliyatlar;

 

Kol, ön kol ve el yaralanmaları, kesileri

El, parmak, el bileği kırıkları;

Elde uyuşma şikayetleri (sinir sıkışması)

Parmakta takılma şikayetleri

El, el bileği ve kolda kitle

Doğuştan el şekil bozuklukları

Romatizmal el ve ayak hastalıkları

 

Kol sinirlerinin fonksiyon bozukluklarına bağlı olan felçler, doğuştan ve travmatik duyu ve hareket kusurları;

 

El ve el bileği eklemlerine ait bağ (ligaman) sorunları ve ilişkin ağrılar,

El bileği artroskopisi

Elin damarsal sorunları

Üst ekstremitedeki doku eksikliklerinin giderilmesi.

 

Doç. Dr. İ. Bülent Özçelik, dünyanın birçok ülkesinde yapılan ameliyatların ülkemizde de başarıyla yapıldığını belirtti. Hastaneye farklı ülkelerden de dönem dönem eğitimler için başvurular olduğunu bundan sonraki dönemlerde de olacakların değerlendirileceği bilgisini verdi.

 

Makedonya Sağlık Bakanlığı’nın onayı ile ülkemize gelen Dr. Sinolichka Djambazova, 9 ay boyunca aldığı eğitimden çok memnun kaldığını, kendisine mesleki anlamda çok katkı sağladığını ve kendini evinde gibi hissettiğini söyledi. İstanbul’u çok sevdiğini ve çok güzel arkadaşlıklar kurduğunu da ekledi.

 

Başhekim Dr. Sedat Azak, Başhekim Yardımcısı Dr. Ş. Kamil Basmacıoğlu, hastane yöneticileri ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleşen kokteylde, Dr. Sinolichka Djambazova’na sertifikası ve plaketi takdim edilirken bundan sonraki yaşamında da başarılar dilendi.

 


 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com