Aşkları Engel Tanımadı PDF Yazdır e-Posta
Haber Okunma Sayisi: 1580
Haberci tarafından yazıldı.   
Cuma, 22 Ağustos 2014 14:21

Aşkları Engel Tanımadı

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSEM'in hizmet aracı, ortopedik engelli çiftin düğününde gelin arabası oldu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Engelliler Müdürlüğü’nün (İSEM) hizmet aracı, ortopedik engelli çiftin düğününde gelin arabası oldu.

 

Küçük yaşta çocuk felci geçirerek engelli olan Sevgi Damlamaz ile 2007 yılında geçirdiği bir trafik kazası sonrasında omurilik felçli olan Abdullah Yorulmaz’ı en mutlu günlerine İSEM aracı taşıdı.

 

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’nde (TOFD) Tekstil Atölyesi’nde çalışan Sevgi Damlamaz ile Abdullah Yorulmaz çifti, İSEM’in bünyesinde bulunan asansörlü engelli aracıyla düğün merasimi için Gelin Evinden alınarak TOFD Genel Merkezi’ne getirildi.

 

Davetlilerin alkışları eşliğinde araçtan inerek düğün merasimi alanına geçen Sevgi ve Abdullah çiftine, sevenleri de eşlik etti. Hayatlarının en mutlu gününü yaşayan engelli çift ve yakınları, düğünde gönüllerince eğlendi.

 

Denizli’den İstanbul’a uzanan aşk hikâyesi

 

2013 yılı Haziran ayında Sevgi Hanım bir arkadaşı tarafından tavsiye edilen Abdullah Yorulmaz ile telefonda konuşarak tanıştı. Bu konuşmada birbirlerinden çok etkilenen Sevgi ve Abdullah çiftinin ilk buluşması da Abdullah beyin Denizli’den İstanbul’a gelmesiyle Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleşti.

 

Çiftin mutluluğu evlilik kararı almalarıyla daha da arttı. Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Genel Merkezi’nde gerçekleşen düğün merasimine çiftin yakınlarının yanı sıra dernek üyeleri ve sevenleri de katıldı.

 

İBB ve İSEM’e teşekkür...

 

Dünya evine giren Abdullah Yorulmaz ve Sevgi Damlamaz çifti, düğünde Gelin Arabası olarak kullanma imkanı buldukları İSEM Engelli Aracı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü’ne çok teşekkür ettiğini söyledi. Ayrıca düğün merasimi için TOFD Genel Merkezi’ni tahsis eden Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’ne de şükranlarını sundu.

 

İSEM Engelli ulaşım hizmetlerinde 2007 Temmuz ayından bugüne kadar 596 bin 764 kez ulaşım hizmeti sunuldu. Daha detaylı bilgi için: ALO 153 hattını arayabilirsiniz.

 


 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com