Eyüp Bilgi Evleri Bilgi Yarışması Yapıldı PDF Yazdır e-Posta
Haber Okunma Sayisi: 2108
Haberci tarafından yazıldı.   
Cuma, 24 Ocak 2014 23:05

Eyüp Bilgi Evleri Bilgi Yarışması Yapıldı

 

Eyüp’te eğitim faaliyetlerini yürüten bilgi evleri arasında bilgi yarışması düzenlendi.

 

Yarışmaya bilgi evlerine devam eden 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri katıldı. Yarışmada öğrencilere genel kültür ve her branş dersinden sorular soruldu.

 

Eyüp Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen finalde, dereceye giren öğrenciler büyük heyecan yaşadı. Bilgi evlerinde gerçekleştirilen ilk elemelerin ardından finalde yarışmaya hak kazanan öğrenciler bilgileri ile yarıştı. Yarışmanın sonunda birinciliği hak kazanan 15 öğrenciye bisiklet hediye edildi.

 


 

2 bin öğrencinin eğitim gördüğü Eyüp’teki bilgi evlerine devam eden öğrencilere ayrıca başarı belgeleri de verildi. Eyüp’te 6 mahallede eğitim veren bilgi evlerinde kulüp çalışmaları ile öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkması teşvik ediliyor. Branş öğretmenleri tarafından öğrencilerin okul derslerine takviye eğitimlerinin verildiği bilgi evlerine her yıl bir yenisi ekleniyor. Başkan İsmail Kavuncu, ilçedeki tüm mahallelerde bilgi evi açılması için hazırlıkların devam ettiğini söyledi.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

__________________________________
__________________________________
__________________________________
__________________________________

Kaynak gösterilmeden izinsiz kopyalama yapılamaz her hakkı saklıdır! Sitede yayınlanan yorumlardan yazarları sorumludur.

www.medyavakti.com